Başkan Usta: “Bir Kadın Bir Evlat Yetiştirir, O Evlat Dünyayı Değiştirir”

06.03.2019


Başkan Usta: “Bir Kadın Bir Evlat Yetiştirir, O Evlat Dünyayı Değiştirir”

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Rumeli Orhan ve Kemal Kardeşler Konseri düzenledi. Gaziosmanpaşalı kadınların keyifli vakit geçirdiği programa İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da katılarak kadınların gününü kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği konser ile kutlandı. İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın da katıldığı programda Gaziosmanpaşalı kadınlar keyifli vakit geçirdi.

Gaziosmanpaşa Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen programda “Rumeli Orhan ve Kemal Kardeşler, Gaziosmanpaşalı kadınlarla bir araya geldi. Rumeli türküleri, roman havası, damat halayı gibi eserlerin seslendirildiği programda kadınlar doyasıya eğlendi.

“GÖNÜLLERİ FETHEDEN KADINLARIMIZLA GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURARAK YARINLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE İNŞA EDECEĞİZ”

Toplumsal değişimlerde en büyük aktörün kadınlar olduğunu dile getiren Başkan Usta: “Herkesin hayatını süsleyen ve hepimizin hayatına anlam katan başta annelerimiz olmak üzere tüm kadınların gününü kutluyorum. Toplumsal değişimlerde en büyük aktör sizlersiniz. Bizler şehirleri sizin fikrinizi alarak geliştiriyoruz. Şehirlere ruhunu ve sevgisini veren kadınlarımızdır. ‘Biz şehri değiştirmekten, dönüştürmekten anlamayız’ demeyin. Sizin yetiştirdiğiniz evlatlar dünyayı değiştirirken siz bir şehri değiştirecek iradeyi ortaya koyamayacağınızı düşünmeyin. Desteğinizle yanımızda olduğunuz sürece geçmişte Çanakkale ruhuyla başlayan, 15 Temmuz’da yine kadınlarımızla milletin iradesini ortaya koyan bir anlayış ile bundan sonra önümüze çıkacak olan her türlü engeli aşmakta endişemiz olmayacaktır. Bizim, tarih yazan hanımefendilerimizi unutmamız mümkün değildir. Değişimin ve gelişimin öncüsü olan kadınlarımız tarihimizin de öncüsü olmaya devam edecektir. Artık Türkiye değişiyor, yaşam değişiyor, hayata bakış açısı değişiyor. Gönülleri fetheden kadınlarımızla gönül köprülerimizi kurarak daha güçlü bir şekilde hep birlikte yarınlarımızı en iyi şekilde inşa edeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.