Atıkları Geri Dönüştür, Çevreni Güzelleştir

16.11.2017


Atıkları Geri Dönüştür, Çevreni Güzelleştir

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, geri dönüştürülebilir atıkların tekrar kullanıma sunulması amacıyla ‘Gelecek için geri dönüştür’ sloganı ile ilçe genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalara katkı sağlayan vatandaşlarımıza ise ekiplerimiz tarafından teşekkür belgesi verildi.

İlçe genelinde bulunan çeşitli atıkların ayrıştırılarak toplanması ile geri dönüşüme katkıda bulunarak daha temiz bir çevrenin oluşmasının sağlıyoruz. Bu kapsamda Aile sağlığı merkezi, hane, site, muhtarlık, market, küçük ve büyük işletmelerin ambalaj atıklarının toplandığı ilçe genelinde kâğıt, plastik, cam, metal vs. atıkların toplanması için vatandaşlara ücretsiz olarak yılda 1 milyon mavi ambalaj atığı poşeti, iş yerlerine 2.000 adet ambalaj atık toplama iç mekân kutusu dağıtılıyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde tüm mahallelerde haftanın 6 günü 10.00-19.00 saatleri arasında 7 araç 22 personel ile atık toplama işlemi yapıyor.

Geri dönüşüme gönüllü olarak katkı sağlayan vatandaşlarımız için düzenlenen etkinlikte isme özel teşekkür belgesi verildi. Gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşlar tek tek evlerinde ziyaret edildi. Geri dönüşüm faaliyetlerine gönüllü olarak katkı sağlayan vatandaşlarımıza birer teşekkür belgesi ile çiçek hediye edildi. Vatandaşlara ayrıca geri dönüşüm bilgilendirme broşürleri, geri dönüşüm poşeti, atık pil toplama kutusu, Gaziosmanpaşa Belediyesi logolu bez çanta ve cam bardak hediye edildi.

Kendilerine gösterilen bu ilgi ve destekten dolayı memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, ekiplerimiz aracılığıyla Başkan Usta’ya teşekkürlerini iletti.

Vatandaşları kampanyaya destek vermeye çağıran Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Geri dönüşüm konusunda en büyük sorumluluk belediyemize ve ilçemiz sakinlerine düşüyor. Amacımız her vatandaşımızın, belediyemizin oluşturduğu geri dönüşüm sistemine katılımını sağlamaktır. Katılım ne kadar fazla olursa doğal kaynaklarımız korunmuş olur. Böylece çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir dünya bırakmış oluruz. Sizlerin de bu sorumluluğu alacağınıza inancım tamdır. Geleceğimize olan duyarlılığınız ve destekleriniz için teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı geri dönüşüme destek olmaya çağırıyorum." dedi.