Arama Kurtarma Ekibimiz Yangın Afetine Her An Hazır

16.11.2017


Arama Kurtarma Ekibimiz Yangın Afetine Her An Hazır

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından organize edilen yangın tatbikatı, Sivil Savunma Arama-Kurtarma Ekibimiz ve İtfaiye ekiplerimizin katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki tüm kurumlarda yangın tatbikatı gerçekleştiriyor. Afet durumlarına daha etkin müdahale etmek amacıyla düzenlenen tatbikatlarda temsili olarak çıkarılan yangın ile tatbikat gereği dumandan etkilenen bir kişiler, kurtarma ekipleri tarafından sedye yardımıyla binadan başarıyla tahliye ediliyor. Burada hazır bekleyen sağlık ekipleri tarafından yaralıya ilk müdahalesi yapılıyor. Binada mahsur kalan kişiler de itfaiye araçlarıyla binadan çıkartılıyor.

Tatbikatta bir yangın anında meydana gelebilecek yaralanmalar ve yapılması gereken ilk müdahaleler hakkında bilgi veriliyor. Ayrıca kurum personelleri ve vatandaşlar yangın söndürme tüpü hakkında da bilgilendiriliyor.

Yapılan tatbikatlar hakkında açıklamalarda bulunan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Yaklaşık 7 yıldır yangın tatbikatı yapıyoruz. Arama-Kurtarma ekibimizin gerçekleştirdiği bu yangın tatbikatlarında, özellikle binayı tahliye aşamasında gösterilen gelişme ve gerekli müdahalelerin zamanında yapılması, tatbikatımızın başarıyla tamamlanmasının göstergesidir. Arama-Kurtarma ekibimize ve tüm çalışma arkadaşlarımıza yangın tatbikatına yaptıkları katkı nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi. Ayrıca okullara yapılan yangın tatbikatlarından da bahseden Usta, ‘’Kamu kurumlarıyla birlikte okullarımızda da yangın tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Bu tatbikatlar sayesinde, anaokulundan liseye kadar çocuklarımız hayatlarının her safhasında nerede olurlarsa olsunlar yangın alarmını duyduğu an neler yapabileceklerini tek tek öğreniyorlar” dedi.