30 Bin Eserlik Millet Kütüphanesi Açılış İçin Gün Sayıyor

02.10.2019


30 Bin Eserlik Millet Kütüphanesi Açılış İçin Gün Sayıyor

 

Gaziosmanpaşa'da okuma ve araştırma alanları hızla artmaya devam ediyor. Gaziosmanpaşa Meydanı’nda hizmete açılan kütüphanenin ardından Mevlana Mahallesi de 30 bin eserlik Millet Kütüphanesi​’ne kavuşuyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçede kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak ve kültürel yaşama katkı sağlamak amacıyla Mevlana Mahallesi’nde inşa ettiği Millet Kütüphanesi’nde hazırlıklar tamamlanmak üzere. 7’den 70’e herkese hitap edecek olan kütüphanede çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik toplam 30 bin eser yer alacak. Birçok konu hakkında güncel yayına erişme imkanı da sunan Millet Kütüphanesi öğrencilere hem sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışma hem de sosyalleşme fırsatı sunacak. Engelli vatandaşların kitap okuyup güzel vakit geçirebilmesi için kabartmalı kitaplar da kütüphanede yerini aldı.

Toplam 1.000 m² alanda 3 kat üzerinde inşa edilen Millet Kütüphanesi, doğa manzarası ve yeşil alanları ile bölge halkına hizmet verecek. Sosyal etkinlik alanları, kafeteryası ve mescidiyle birçok ihtiyacın düşünüldüğü kütüphane, öğrencilerin ve kitap meraklılarının vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelecek. Kitapseverler, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ikramı olan sıcak içeceklerini yudumlarken yeşil doğa manzarasına karşı kitap okumanın keyfine varacak.