15 Temmuz`a Karşı Belediye Meclisi Ortak Bildirisi

 

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ ORTAK BİLDİRİSİ

19 Temmuz 2016

Bizler Gaziosmanpaşa Belediye Meclisi AK Parti ve CHP grupları olarak aziz milletimize, milli iradeye ve devletimize yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan ve 16 Temmuz sabahı etkisiz hale getirilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

Aziz milletimiz bütün dünyaya örnek olacak şekilde bu güzel vatana ihanet içinde bulunanlar tarafından gerçekleştirilmek istenen darbenin karşısında durmuş ve kanlı darbe girişimi engellenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve kurumlarını canı pahasına koruyan aziz milletimiz, her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize milletçe minnettarız ve o kahramanlarımızı da asla unutmayacağız.

Unutulmamalıdır ki, aziz milletimiz Kurtuluş Savaşı'nda kahramanca mücadele etmiş, tek yürek ve tek vücut olarak bugüne kadar her türlü zorluğa karşı büyük bir cesaretle karşı koymuştur. Hain emellerini gerçekleştirmek isteyen darbecilere karşı aziz milletimiz, haysiyetli bir duruş sergilemiştir. Darbecilere gereken cevabı, dünyaya da gereken mesajı vermiştir. Aziz milletimizin bu hain darbe girişimine karşı sergilediği kararlılık Türkiye'de demokrasinin daha da yerleşmesi ve gelişmesi adına da son derece değerlidir. Herkes bilmelidir ki, bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize ve milli iradeye, uzanacak her el, karşısında aziz Gaziosmanpaşa halkının ve onların temsilcisi olan bizlerin çelikten iradesini bulacaktır.

Gaziosmanpaşa Belediye Meclisimizin darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaları tarihidir, değerlidir, tarihe geçecektir. Bu ortak tavır ve ortak dil, milletimizi ve milli iradeyi daha da güçlendirecektir. Gaziosmanpaşa Belediyesi Meclisimizde bulunan parti grupları olarak milli iradenin yanındayız, milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen sahip çıkacağız. Milletimiz müsterih olsun.

Hain emellere sahip bu darbeciler, güzel ülkemizin aydınlık geleceğini gölgeleyemeyecektir. Bir kez daha demokrasimize ve milletimize karşı yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Demokratik tepki sınırlarını aşan, ülkemize yakışmayan şiddet eylemlerinden uzak durulmasını da halkımızdan rica ediyoruz. Darbeye direnirken vefat eden şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, milletimize geçmiş olsun diyoruz.

 

                        AK Parti Grubu Adına                                   CHP Grubu Adına

                        Mehmet Selim BİLMEN                                    Ahmet GÜRBÜZ

                              Meclis Üyesi                                                  Meclis Üyesi