GAZİOSMANPAŞALI ÖĞRENCİLER YKS'YE HAZIR

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nı düzenlediği mezuniyet töreni ile taçlandırdı. Yıl boyunca yoğun bir programla Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrenciler, bu özel etkinlikte moral depoladı.

  Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen yemekli program, Gaziosmanpaşa Sanat Akademisi'nin müzik dinletisi ile başladı. Ardından hep birlikte, kendileri için hazırlanan mezuniyet pastasını kesen gençler, DJ performansı eşliğinde gönüllerince eğlendi. Yoğun tempoda geçen bir eğitim yılının yorgunluğunu atan üniversite adayları, 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda ter dökecek. 

  290 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRDÜ

  Bu yıl 290 öğrencinin eğitim gördüğü merkezde, gençler, etüt dersleri ve deneme sınavları ile üniversite sınavına hazırlandı. Öğrenciler, kültürel ve sportif etkinlikler, rehberlik programları, geziler ve motivasyon seminerleri sosyal yönden de desteklendi. Öğrenci odaklı eğitim anlayışıyla hizmet veren merkezde, gençlerin hem akademik hem de kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlandı.

  "GENÇLİK MERKEZİNİ HERKESE TAVSİYE EDERİM"

  Gençlik merkezi öğrencilerinden Şevval Güzel, "Gerek akademik olarak gerekse eğlence olarak çok güzel bir yıl geçirdik. Öğretmenlerimizin desteği ile sınava hazırlandık. Üniversitede Havacılık ve Uzay Mühendisliği hedefliyorum. Öğretmenlerimizin ders anlatımından sonra soru çözümlerimiz oluyordu, denemelerimiz oluyordu. Ben bunların faydasını gördüm. Gençlik merkezini herkese tavsiye ederim" dedi.

  "GÜZEL VE DOLU DOLU BİR YIL GEÇİRDİK"

  Öğrencilerden Burak Akdemir ise, "Her hafta düzenli olarak denemelere katılıyoruz ve hocalarımızla beraber bunların analizini yapıyoruz. Kursa başladığımda 60 net yapıyordum, şu anda 95'i görüyorum. Aradaki fark belirgin bir şekilde görünüyor. Güzel ve dolu dolu bir yıl geçirdik. Bilgisayar Mühendisliği ya da Yapay Zeka Mühendisliği düşünüyorum. Tüm öğretmenlerimize, Belediyemize, Belediye Başkanımız Hakan Bahçetepe'ye çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.