Farika Web BannerEl Sanatları BannerYeni Spor KayıttCumhuriyet KoşusuSanat Akademisi Güz Dönemi Kayıtları

1. Sınıf Atık Getirme Merkezi

1.Sınıf Atık Getirme Merkezi

       1.Sınıf Atık Getirme Merkezleri; Geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla  karıştırılmadan kaynağında ayrı toplanmasının sağlanması ve geri kazanım veya bertarafa gönderilmek üzere bırakılması amacıyla oluşturulan,  sürdürülebilir bir atık yönetim sisteminin sağlanabilmesi  amacıyla; evsel atıklar ile benzer ticari ve kurumsal atıkların  diğer atıklarla karıştırılmadan ayrı toplanmasını sağlamak için oluşturulan atık getirme merkezleridir. 

2021 yılında, 1.200 metrekarelik alan üzerine kurulan tesisimizde, tehlikeli ve tehlikesiz olmak üzere 22 farklı atık, türlerine göre ayrılarak lisanslı tesislere gönderilmektedir.  Böylelikle atıklar; doğaya karışmadan ülke ekonomisine kazandırılmaktadır.

Bu tesiste kağıt ve karton, plastik, metal, cam, ahşap ve iri hacimli atıklar, atık  giysi ve tekstil, ömrünü tamamlamış lastikler, bayat ekmek-biyobozunur atıklar, pazarlardan kaynaklanan atıklar, geri dönüşmeyen atıklar gibi tehlikesiz atıkların yanı sıra, atık pil ve aküler, atık ilaç, bitkisel atık yağlar,  floresan lambalar ve diğer civa içeren atıklar, elektrikli cihazlar ve elektronik atıklar, toner-kartuş, atık motor yağları, yağ filtreleri gibi tehlikeli atık türlerine ait  üniteler bulunmaktadır. 
Vatandaşlarımız bu tür atıklarını tesisimize bırakabilirler.
1.Sınıf Atık Getirme Merkezi ile atıklar, geri dönüşüm ve geri kazanım döngüsüne katılarak  hem enerji ve ham madde tasarrufu sağlanmakta hem de doğa korunmaktadır.
1.Sınıf Atık Getirme Merkezimiz Karayolları mahallemizde 568 sokak No:17 de bulunmaktadır.

Atık Getirme MerkeziAtık Getirme MerkeziAtık Getirme MerkeziAtık Getirme MerkeziAtık Getirme MerkeziAtık Getirme MerkeziAtık Getirme MerkeziAtık Getirme Merkezi