788-1Sokak Parkı Açılışı BannerYıldıztabya Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim BannerKentsel Planlar BannerGençlik Merkezi BannerDene Yap Banner

Geri Dönüşüm Yarışmamız, İhtiyaç Sahibi Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında düzenlediği “Okullar Arası Kullanılmış Giysi ve Ev Tekstil Ürünleri Toplama Yarışması” ile hem geri dönüşüme destek oldu hem de yürekleri ısıttı. En çok 2. el giysi ve tekstil ürünü toplayan okullara dağıtılan 17 bin TL tutarında ödülle yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet yardımı yapıldı. 

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi”ne tam destek veren Gaziosmanpaşa Belediyesi, düzenlediği yarışma ve etkinliklerle hem vatandaşların geri dönüşüme destek vermesini sağlıyor hem de sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından ilçedeki okullar arasında “Kullanılmış Giysi ve Ev Tekstil Ürünleri Toplama Yarışması” düzenlendi. Yarışmada en çok 2. el giysi ve ev tekstil ürünü toplayan okullar ödüllendirildi.

15 TON 2. EL GİYSİ VE EV TEKSTİL ÜRÜNÜ TOPLANDI

Sakarya İlkokulu’nun 2.100 kg ile en fazla 2. el giysi ve ev tekstil ürünü toplayan okul olduğu yarışmada Alparslan Ortaokulu 1.600 kg ile 2’nci, Dumlupınar Ortaokulu da 1.200 kg ile 3’üncü oldu. İlçe genelindeki okullarda yarışma süresince 15 ton 2. el giysi ve ev tekstil ürünü toplandı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan yarışmanın ödülleri Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından okul müdürlerine takdim edildi. Yarışmanın ardından öksüz, yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerle birlikte giyim mağazasına gidilerek, kazanılan ödüllerle öğrenciler için alışveriş yapıldı. 

Geri Dönüşüm Yarışmamız, İhtiyaç Sahibi Öğrencilerin Yüzünü GüldürdüGeri Dönüşüm Yarışmamız, İhtiyaç Sahibi Öğrencilerin Yüzünü GüldürdüGeri Dönüşüm Yarışmamız, İhtiyaç Sahibi Öğrencilerin Yüzünü GüldürdüGeri Dönüşüm Yarışmamız, İhtiyaç Sahibi Öğrencilerin Yüzünü GüldürdüGeri Dönüşüm Yarışmamız İhtiyaç Sahibi Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü