Gop Kart BannerBilim Gaziosmanpaşa Yeni Dönem Kayıtları BannerDoğa Yürüyüşü Banner29 Ekim Cumhuriyet Koşusu BannerE-Spor Banner 2022

Sosyal Yardımlaşma Bürosu

geri

1. Aşevi ( Sıcak Yemek )

Evinde yemek yapacak durumu olmayan hasta, yaşlı, mağdur veya engelli ailelerimize Aşevimiz tarafından günde 1 öğün 2 kap sıcak yemek ve ekmek evlerine kadar götürülmektedir. Yemek yapacak fiziksel yeterliliği var ise prensip olarak erzak yardımı yapılması tercih edilmektedir. Verilen erzağı yemeğe dönüştüremeyecek durumda olan 1000 aileye bu hizmet sunulmaktadır.

2. Erzak Yardımları

Gaziosmanpaşa Belediyesi  Sosyal Yardım Şefliğimize başvuran ve tahkikatları yapılan vatandaşlarımızdan herhangi bir geçim kaynağı olmayan veya gelir düzeyi az olan   yaşlı, engelli ya da çalışamayacak durumda olan, kirada oturan, kronik ve önem arz eden hastalığı olan aynı zamanda sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlarımıza mağduriyet durumu ve ihtiyacına göre belirli periyotlarla Erzak Yardımı yapılmaktadır.

Erzak yardım başvurunuzu buraya tıklayarak ,E-belediye üzerinden ya da 444 0 467 nolu çağrı merkezimizi arayarak başvuru yapabilirsiniz.

3. Giyim Yardımı

Belediyemiz sınırları içerisinde ikamet eden öksüz, yetim ve yardıma muhtaç çocuklarımıza soğuk kış aylarında Bot ve Mont yardımları her sene düzenli olarak yapılmaktadır.

4. Sünnet Yardımları

Belediyemiz, çocuklarımızı sünnet yaptırmak için  ilçe sınırlarımızda mevcut Özel Hastaneler ile yapılan ortak çalışma ve hazırlanan protokol sonucunda belirlenen günlerde, steril sistem ve ekibini hazırlayan hastanelere yönlendirilmektedir. Hastaneler belediyemiz tarafından yönlendirilen ailelerden hiçbir şekilde ücret talep etmemektedir.

5. Eğitim Yardımları

İlçe sınırlarımızda ihtiyaç sahibi ailelerimizin eğitim gören çocuklarına Kırtasiye Seti dağıtımı yapmaktadır.