Farika Web BannerEl Sanatları BannerYeni Spor KayıttCumhuriyet KoşusuSanat Akademisi Güz Dönemi Kayıtları

Farika Kitaplı Kahve

FARİKA KİTAPLI KAHVE 

Misyon: Gaziosmanpaşa’da okuma alışkanlığını ve kütüphane kullanımını arttırmak, kaliteli serbest zaman değerlendirme imkânı sağlamak, ömür boyu eğitime destek vererek Gaziosmanpaşa halkının eğitim ve kültür hayatının gelişmesine katkıda bulunmaktır.
 
Vizyon:  Yenilikçi bir bakış açısına sahip, hizmetlerini aile sıcaklığında veren alanında öncü bir kuruluş; her yaştan Gaziosmanpaşalının faydalanabileceği bir yaşam ve öğrenme merkezi olmaktır. 

Değerler:

İnsan odaklı

Yenilikçi

Güler yüzlü ve nezaketli

Kolaylaştırıcı

Erişilebilir

Etik değerlere saygılı

Destekleyici

Çevre ve hayvan dostu

Farika Kitaplı Kahve; 

1000 m2lik alanda, 3 katlı bir binada faaliyet göstermektedir. 250 Kişilik oturma kapasitesi bulunmaktadır. Haftanın 7 günü, 08:30-22.00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. (Sınav dönemleri çalışma saatleri değişiklik gösterebilir.)   

Farika Kitaplı Kahve Kütüphanesi’nde;

Türk ve dünya edebiyatı, klasikler, çocuk ve genç edebiyatı, şiir, tarih, dini kaynaklar, felsefe, sosyoloji, psikoloji, kişisel gelişim, bilim, sanat kategorilerinde ve sınavlara yardımcı kaynaklar olmak üzere toplam 20.000 eser bulunmaktadır. 

• Üyelik sistemi ile 15 gün süreli ödünç kitap verilmektedir. Yaş sınırlaması yoktur. 12 yaşından küçük çocuklarımız yanlarında bir ebeveynleri ile üye olabilirler. 

• Üyeler ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti alabilmektedir.

• Sınavlara hazırlık süreci başta olmak üzere birçok alanda seminerler ve atölye çalışmaları düzenlenmektedir.

• Ücretsiz internet ve fotokopi hizmeti verilmektedir. 

• Üyelerimize haftanın belirli gün ve saatlerinde çay, su, çorba ve kahvaltı ikramı yapılmaktadır. 

Kitap okumak, ders çalışmak, sınavlara hazırlanmak, sakin bir ortamda dinlenmek, keyifli zaman geçirmek isteyen bütün Gaziosmanpaşalılar Farika Kitaplı Kahve’den yararlanabilir. 

İletişim:

Farika Kitaplı Kahve
Mevlana Mahallesi Hızırefendi Cad. No:13 Gaziosmanpaşa
Tel: 0212 419 33 07
e-posta: farikakitaplikahve @gaziosmanpasa.bel.tr
Farika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı KahveFarika Kitaplı Kahve