Farika Web BannerEl Sanatları BannerYeni Spor KayıttCumhuriyet KoşusuSanat Akademisi Güz Dönemi Kayıtları

Sanat Akademisi

GAZİOSMANPAŞA SANAT AKADEMİSİ 

 › Gaziosmanpaşa Sanat Akademisi Aralık 2018’de açıldı.

› Açılması itibariyle yoğun ilgi gören sanat akademimiz toplamda 2700 öğrenciye, yıl boyunca eğitim verdi.

› Şu an itibariyle 3600 öğrencimiz bulunmaktadır.

VİZYONUMUZ,

·         Gaziosmanpaşa Sanat Akademisi olarak, ilçemizde yaşayan sanata duyarlı olan tüm insanları akademimiz çatısı altında birleştirebilmek,

·         Sanatın disiplinler üstü tarafını benimseyip, eğitim almak isteyen tüm insanlara yeterince eğitim imkanı sağlayabilmek,

·         İlçemizin kültür ve sanat ihtiyacını karşılayacak sanatsal çalışmalar geliştirebilmek.

 MİSYONUMUZ

·         Gaziosmanpaşa Sanat Akademisi ilçemizde yaşayan ve sanata ilgi duyan herkesi birleştirmektedir.

·         Yetenekli öğrencilerimizi konservatuvar ve güzel sanatlar eğitimine hazırlamakta, öğrencileri ilgili bölümlere yerleştirmektedir.

·         Orkestralarımızda yapılan profesyonel çalışmaları, tüm sanat severlere ulaştırmakta, müzikalite çalışmalarını arttırmaktadır.

·         İlçemizde yaşayan gençlerin boş zamanlarını değerlendirip, kaliteli zamanlar geçirebileceği mekanlar hazırlamaktadır.

 AMACIMIZ

› Akademi bünyesinde, kendi öğrencilerimizden kurduğumuz korolar, orkestralar, müzik grupları; öğrencilerimizin eserlerinden oluşan sergiler, tiyatro sınıflarımızın her yıl sahnelediği oyunlar, öğretmen ve öğrencilerimizin hazırladığı sunumlar, üniversitelerden davet ettiğimiz akademisyenlerin verdiği seminerler ile ilçenin kültür ve sanat ihtiyacını üretmek ve karşılamak.

HEDEFLERİMİZ

› Akademide profesyonel meslek sahibi olacak tüm yetenekli öğrencilere eğitim vermek, gelecek eğitimci kuşakları eğitmesine destek olacak ve uzun yıllar sürecek kalıcı izlerini eğitsel süreçte yaşatmasına yardımcı olacaktır. Eğitimcilerini yetiştiren bir kurum kendini sürekli yenileyecektir.

OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN

18-36 AY ANNELİ ÇOCUK OYUN GRUBU

› Okul öncesi yaşlardaki çocuklar için oyun, hayat demektir. Düzgün planlanmış bir mekânda doğal materyallerle üretilen oyunlar çocuğun gelişimindeki en önemli faktördür.

› Her çocuk eşsizdir. Birbirinden farklı karakterleri ve kararları olan çocuklar bireyselliklerini, baskı altında olmadıkları durumlarda sosyal ilişkiler içerisindeyken deneyimlemelidir.

› Haftalık olarak yapılan oyun grubumuzda, annelerle birlikte çocuklar yeni duyusal deneyim elde etmekte, sosyal iletişim becerilerini geliştirmektedir. 

3-7 YAŞ İNGİLİZCE MÜZİK

› Müzik eğitiminde küçük grup yaklaşımını kullanan İngilizce Müzik Dersi; çocuğun müzikal kavramları, dili, notaları, müzik dağarcığını ve bestecileri öğrenip güçlü bir müzik temeli oluştururken, kendi yaşantıları aracılığıyla müzik deneyimini geliştirmekte, hazır bulunuşluk düzeyini arttırmaktadır.

›  Program müzikal sembollere ve enstrümanlara ilgi duyan, fakat kurallı müzik çalışmalarına  ve notalarla  enstrüman çalmaya henüz tam hazır olmayan çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır.

 KONSERVATUVARA HAZIRLIK

 2018’den  bu yana eğitim veren Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi, tüm belediyelere önderlik edecek bir çalışmaya imza atmış ve yetenekli öğrencileri, konservatuvarlara girmesi için desteklemekte, profesyonel olarak eğitim vermektedir. Sanat akademimizin yetiştirdiği 17 öğrenci, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında konservatuvar ve güzel sanatlar eğitimi bölümlerini kazanmıştır. Gaziosmanpaşa Sanat Akademisi hobi amaçlı eğitimler vermesinin yanı sıra, ilçemizde yaşayan yetenekli gençlerimizi profesyonel meslek sahibi olmak için eğitip, desteklemektedir.

Detaylı bilgi için: http://www.goptasanat.com/

Sanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat AkademisiSanat Akademisi