Ara Tatil Bilim BannerSanat Akademisi 2023 Kayıtları BannerAkademi Hazırlık Kursu BannerTumımarbasvurularibannerYapidenetimbasvurubanner

Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri

Belediyemiz İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilçe halkı ve öğrencilerin geri dönüşüm, çevre ve doğa koruma, enerji tasarrufu, doğal afetlere karşı gerekli bilincin oluşması amaçlanarak çeşitli projeler hayata geçirmektedir.
Hava kirliliği, en baş sıralardaki çevre sorunları arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak iklim değişikliği, erozyon ve küresel ısınma gibi sıra dışı doğa olaylarına (aşırı yağışlar, seller, kuraklık, çölleşme vb) sebebiyet vermektedir. Bu sorunlara karşı alınacak en önemli tedbir ağaçlandırma faaliyetleridir.
İlçemiz genelinde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak, ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerinde başlatılan ağaçlandırma seferberliğine gerekli destek verilmektedir. 
Bu kapsamda vatandaşlarımıza 2.000 adet tüplü orman fidanı dağıtıldı.

Milli Ağaçlandırma Günü EtkinlikleriMilli Ağaçlandırma Günü EtkinlikleriMilli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri