Gop Kart BannerBilim Gaziosmanpaşa Yeni Dönem Kayıtları BannerDoğa Yürüyüşü Banner29 Ekim Cumhuriyet Koşusu BannerE-Spor Banner 2022

Gaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle Kutlandı

geri
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gaziosmanpaşa’da fener alayı ve İkilem konseri eşliğinde coşkuyla kutlandı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri, Gaziosmanpaşa Ortaokulu’ndan Cumhuriyet Meydanı’na gerçekleştirilen fener alayı ile başladı. Yürüyüşe Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın yanı sıra ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler ile yürüyen vatandaşlar, renkli görüntüler oluşturdu. Bando eşliğinde marşlarla yürüyen kalabalığa evlerindeki vatandaşlar da balkon ve pencerelerden alkışlarla destek verdi. Ardından düzenlenen konserde sahne alan İkilem, sevilen şarkılarını Gaziosmanpaşalılar için seslendirdi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan İkilem, dinleyenlere coşkulu anlar yaşattı.

"GENÇLERİMİZİN COŞKUSUNA ORTAK OLMAK İÇİN GAZİOSMANPAŞA MEYDANI'NDAYIZ"

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı Gaziosmanpaşalılarla birlikte coşkuyla kutladıklarını dile getiren Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Bu sebeple biz, tüm Gaziosmanpaşa halkımızla birlikte sokaktayız. Fener Alayı yürüyüşü yapıyoruz. Dünyanın hiçbir ülkesinde sadece gençlere yönelik bir bayram olmadığını biliyoruz. Tüm halkımızla birlikte bugün gençlerimizin coşkusuna ortak olmak için Gaziosmanpaşa Meydanı'ndayız" ifadelerini kullandı.

"BAYRAMI COŞKUYLA KUTLUYORUZ"

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak için konsere gelen İrem Palabıyık, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda konsere geldiğimiz için mutluyuz. Bayramı coşkuyla kutluyoruz. Bu etkinliği düzenleyen Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Bayramımız kutlu olsun" diye konuştu.

Elvan Görmez ise, "Arkadaşımla birlikte konsere geldik. Çok mutluyuz. Bu bayramı bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Gaziosmanpaşa Belediyemize de Başkanımıza da çok teşekkür ederiz" dedi.

Gaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’da 19 Mayıs, Fener Alayı ve Konserle KutlandıGaziosmanpaşa’Da 19 Mayıs, Fener Alayı Ve Konserle Kutlandı