Gop Kart BannerBilim Gaziosmanpaşa Yeni Dönem Kayıtları BannerDoğa Yürüyüşü Banner29 Ekim Cumhuriyet Koşusu BannerE-Spor Banner 2022

Gaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet Heyecanı

geri
Gaziosmanpaşa Belediyesi Dil Akademisi’nin 6 branşta düzenlediği ilk kur eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Dil Akademisi, 2021-2022 eğitim yılının ilk kur mezunlarını verdi. İngilizce A1, İngilizce A2, Almanca, Fransızca, Arapça ve Korece branşlarında verilen ilk kur eğitimlerinde kursiyerler, 4 aylık eğitim programına alındı. Bu 4 aylık periyotta kursiyerler, ara sınav, konuşma sınavı, dinleme sınavı ve bitirme sınavına girdi. Sınavların ardından A1 seviyesini başarıyla tamamlayan 45 kursiyere MEB onaylı sertifikaları verildi.

“SERTİFİKAYI ALMAYA HAK KAZANDIM VE BUNDAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM”

İngilizce kursunu birincilikle tamamlayan Nimet Göze, “Evli ve iki çocuk sahibi bir anneyim. Çocukların, İngilizce derslerinde onlara yardımcı olmak amacıyla araştırma içerisindeyken Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin dil akademisi bünyesinde İngilizce kurslarını açmış olduğunu öğrendim ve kursa kaydı yaparak başladım. İlk zamanlar tedirginlik içerisindeydim. Ama hocamızın teşvikiyle sınıf arkadaşlarımın desteği, ailemin de desteğiyle bu sertifikayı almaya hak kazandım ve bundan dolayı çok mutluyum” dedi.

“BAŞARILI BİR SÜREÇ OLDU”

Arapça kursunda sertifika alan Fatma Aydeniz, “Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Dönem içerisinde derslere devam ederken böyle bir kursun açıldığını öğrendim. Üniversiteden beri merakım vardı, katılmak istiyordum. Gündüz derslerimi yaptıktan sonra öğrencilerimle buluştuktan sonra akşam da hocamızla birlikte Arapça derslerimize devam ettik. Başarılı bir süreç oldu. Bu imkanları sunduğu için belediyemize buradan teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

Gaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet HeyecanıGaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet HeyecanıGaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet HeyecanıGaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet HeyecanıGaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet HeyecanıGaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet HeyecanıGaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet HeyecanıGaziosmanpaşa Dil Akademisi’nde İlk Dönem Mezuniyet HeyecanıGaziosmanpaşa Dil Akademisi’Nde İlk Dönem Mezuniyet Heyecanı