Gop Kart BannerBilim Gaziosmanpaşa Yeni Dönem Kayıtları BannerDoğa Yürüyüşü Banner29 Ekim Cumhuriyet Koşusu BannerE-Spor Banner 2022

Fizyoterapi ve Ergoterapi Ünitesi

geri
Ergoterapi Nedir?

Ergoterapi, anlamlı ve amaçlı aktivitelerle sağlığı ve refahı geliştiren kişi merkezli bir sağlık mesleğidir.  Ergoterapinin temel amacı kişilerin günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlamaktır.
Ergoterapide, kişilerin toplumsal katılımını etkileyen fiziksel, sosyal,psikolojik ve çevresel faktörler değerlendirilerek bunları ortadan kaldırmak veya azaltmak için gerekli müdahaleler yapılmaktadır. 

Ergoterapi Bölümün İlgi Alanları

* Psikiyatrik Rehabilitasyon
* El Rehabilitasyonu
* Mesleki Rehabilitasyon
* Toplum Temelli Rehabilitasyon
* Onkolojik Rehabilitasyon
* Kognitif Rehabilitasyon
* Engelli Bireyler
* Yardımcı teknoloji
* Geriatrik Rehabilitasyon
* Nörolojik Rehabilitasyon
* Pediatrik Rehabilitasyon
* Mülteciler

DUYU BÜTÜNLEME TERAPİSİ NEDİR?

Duyu bütünleme terapisi Ergoterapistler tarafından uygulanır , vücudumuzdan ve çevreden alınan duyu bilgisinin, anlamlandırılıp buna uygun davranışın oluşturulma sürecidir.
Duyu bütünleme teorisi; çevremizle olan etkileşimimizde vücudumuzu etkili bir şekilde kullanabilmemizi sağlamak için, vücudumuz ve çevremizden gelen duyuları yöneten nörolojik bir süreçtir. Beyin bu işlemi günlük yaşam aktivitelerinde kullanır.
Duyu bütünleme terapisinde çocukların yaşadıkları duyusal tecrübelerin nörofizyolojik adaptasyonu ve çocuğun duruma uygun adaptif cevap açığa çıkarması sağlanır. Bu sayede çocuğun çevresiyle olan sosyal, duygusal ve fiziksel etkileşimine pozitif yansır.
Fizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi ve Ergoterapi ÜnitesiFizyoterapi-Ergoterapi Üniteleri.Txt