Gaziosmanpaşa’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Heyecanı


Gaziosmanpaşa’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Heyecanı

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı açılış programına katılarak öğrencilerin heyecanını ve mutluluklarını paylaştı.

Gaziosmanpaşa’da 2017-2018 eğitim-öğretim yılı, Karayolları Mahallesi’nde yer alan Selahaddin Eyyubi İlkokulu’nda düzenlenen törenle açıldı. Törene İlçe Kaymakamı Oktay Çağatay, Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçe protokolü ile öğretmenlerin yanı sıra öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, günün anlam ve önemine dair konuşmalarla devam etti. Başkan Usta yaptığı konuşmada; ‘’Bugün sizleri görünce tüm ülkemizde çiçek açtığını gördük, adeta baharın geldiğini görüyoruz. Bilginin olduğu yerde kaygı, endişe, kavga olmaz. Ülkemizde de bilginin geliştiği ya da bilgiyi çocuklarımızın sahiplendiği bir ortamda artık, kavganın yerini barışın, kargaşanın yerini anlaşmanın, tembelliğin yerini başarının, kılıcın yerini kalemin aldığı dönemdeyiz. Elbette sizlerle birlikte ülkemizin geleceğini şekillendiriyoruz. Her zamanınızı bilgiyi kazanmak, öğrenmek, onu gidip almak için kullanmalısınız. Biz size imkânlar sağlamakla görevliyiz, sizin de o imkânları en iyi şekilde kullanmanızı istiyoruz. Eğitim dışında önemli zamanlarınızı sporla, sanatla, kültürle doldurmanızı tavsiye ediyorum. Sadece okulda aldığınız eğitimi yeterli görmeyip, geri kalan zamanınızı özellikle sporla doldurmanız gerektiğini ifade etmek istiyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiir okudu, tiyatro ve folklor gösterisi sergiledi. Gösterilerin ardından Başkan Usta ve ilçe protokolü öğrencilere bu yıl ki ders kitaplarını dağıttı. Tören sonunda eğitim-öğretim yılına özel okunan duanın ardından Başkan Usta’nın zil çalmasıyla 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına start verildi.