Engelli Hizmetleri

 

ENGELSİZ YAŞAM VE DAYANIŞMA MERKEZİ

  1. Engelli El sanatları Kursları

Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezimin açılışı sonrası Engelli vatandaşlarımıza yönelik El Sanatları Kurslarımız 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı sonunda toplamda Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama, Çuval Çiçek ve Keçe Yapımı, Takı Takarım Kursu ve Ahşap Boyama Kurslarımız da 48 Öğrencimiz eğitim alarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  Sertifikaları Belediye Başkanımız Sn Hasan Tahsin USTA tarafından teslim edilmiştir.

Kurslarımıza kayıt olmak için;

Kayıt Başvuru Adresi:  Gaziosmanpaşa Belediye Yanı Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi ( G.O.Paşa Nikah Salonu karışısı)

Kurs Başvuru Tarihleri : 24 Ağustos 2015- 24 Eylül 2015

Başvuru için Gerekli Evraklar: Engelli Sağlık Raporu, İkametgah Kağıdı ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi

 

  1. Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezinde Yapılan Medikal Malzeme ve Diğer Ayni Yardımlar

     

  1. Hasta Bezi:

Sosyal güvencesi olmayan ve evde bakım maaşı almayan vatandaşlarımıza  periyodik olarak ayda 1 defa  hasta bezleri adreslerine teslim edilmektedir.   

  • Hasta Bezi yardımlarından yararlanmak için başvurmak için;

Kayıt Başvuru AdresiGaziosmanpaşa Belediye Yanı Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi ( G.O.Paşa Nikah Salonu karışısı) Tel :0212 453 51 80 – 88

Başvuru için Gerekli Evraklar: Hasta Bezi Kullanır Raporu, İkametgah Kağıdı ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi

 

  1. Hasta Yatağı: Engelsiz Yaşam merkezimize Engelli Sağlık Kurulu Raporu ile yapılan başvuru da yatağa bağımlı olan engelli vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hizmettir.
  1. Akülü ve Manuel Tekerlekli Sandalye : İlçe vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu hizmetimizden yararlanmak için ilk olarak kayıt yaptırarak gerçekleşmektedir.

                   

Kayıt Başvuru AdresiGaziosmanpaşa Belediye Yanı Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi ( G.O.Paşa Nikah Salonu karışısı) Tel :0212 453 51 80 – 88

Başvuru için Gerekli Evraklar: Akülü ve Tekerlekli Sandalye Kullanır Raporu İkametgah Kağıdı ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi

 

  1. Engelli Taşıma : Engelsiz Yaşam ve Day. Merkezimiz bünyesinde 2 adet engelli aracımız, İlçemiz de yaşayan ve  Tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımıza yönelik gerçekleşen hizmetimiz de engelli vatandaşlarımızın Sosyal veya zaruri( Hastane, Akraba ziyareti, kişisel ihtiyaç vb)  hizmetlerine sunulmaktadır.

Engelli Aracı Başvuruları için birkaç gün evvel randevu alınması gerekmektedir.

Başvuru AdresiGaziosmanpaşa Belediye Yanı Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi ( G.O.Paşa Nikah Salonu karşısı) Tel :0212 453 51 80 – 88

 

  1. Otizmli Çocuklar ve Ailelerine Yönelik Tatil Programı

  Gaziosmanpaşa’daki Otizmli ailelerimizden bazıları maddi sıkıntılarından dolayı tatile çıkamamaktadırlar. Maddi durumu iyi olup da kendi imkanlarıyla tatile çıkan ailelerimiz ise diğer insanların rahatsız olduklarını yada olacaklarını düşünerek çocuklarıyla rahatça hareket edememektedirler. Bu tatil şansıyla otistik çocukların aileleri hem kendileriyle aynı durumu paylaşan ailelerle bir araya gelmiş hem rahat bir tatil hem de bir çok konuda birbirleriyle paylaşımlarda bulunmuşlardır. Tatil süresince otizmli çocuklarımıza hipoterapi (at binme),havuz terapisi,el sanatları etkinlikleri, Beslenme Eğitimi ve Bireysel Eğitim verilmiştir.

Başvuru AdresiGaziosmanpaşa Belediye Yanı Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi                         (G.O.Paşa Nikah Salonu karşısı) Tel :0212 453 51 80 – 88