Bilgi Evleri, Tarihi ve Kültürel Gezileriyle Gençlerin İlgi Odağı


Bilgi Evleri, Tarihi ve Kültürel Gezileriyle Gençlerin İlgi Odağı

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evleri, gençlerin eğitimi ve gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Bilgi Evleri, verdiği takviye eğitimin yanında bir de tarihi ve kültürel gezilerle öğrencilerin gelişimine katkı sağlıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evleri, sağladığı kurslarla çocukların bilgi ve becerilerini geliştirmeleri, okul dışındaki zararlı ortamlardan uzak durmalarını amaçlıyor. Kurslarla birlikte gençlere yönelik eğitim ve eğlence gezileri, yarışmalar, kitap okuma faaliyetleri ve söyleşiler de yapılıyor.

Çocuklarımızın eğitim faaliyetlerinin yanısıra kültür ve sanatla buluşma noktası da olan Bilgi Evlerimizde sosyal etkinlikler devam ediyor.  Her hafta düzenlenen etkinliklerle öğrenciler İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını görme ve tanıma imkânı buluyor. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ’nün katkılarıyla Miniatürk, Yerebatan Sarnıcı ve Panorama ziyaretleri düzenlenerek öğrencilerin tarihi ve kültürel gelişimlerine katkı sunuluyor.